مراحل انجام اتوپلاستی

اتوپلاستی را می‌توان در بیمارستان یا در مرکز جراحی سرپایی انجام داد. بعضی اوقات این روش با بی حسی موضعی انجام می‌شود که فقط بخشی از بدن شما را بی حس می‌کند. در موارد دیگر نیز، با بیهوشی عمومی عمل انجام می‌شود.

تکنیک‌های اتوپلاستی بر اساس نوع اصلاحی که گوش نیاز دارد انتخاب می‌شوند. تکنیک خاصی که جراح پلاستیک شما انتخاب می کند‌، محل برش‌ها و جای زخم‌های حاصل را تعیین می‌کند. در این جراحی زیبایی، برش‌ها اغلب در پشت گوش انجام می‌شود و یا اگر ایجاد برش در جلوی گوش نیاز باشد، در چین‌های داخلی گوش انجام می‌شود تا بعد از ترمیم، قابل دید نباشند.

پس از ایجاد برش، پزشک ممکن است غضروف و پوست اضافی را از بین ببرد. سپس او غضروف‌ها را در موقعیت مناسب جمع کرده و با بخیه‌های داخلی آن را محکم می کند. برای بستن برش‌ها نیز از بخیه استفاده خواهد شد.

این جراحی به طور معمول حدود دو ساعت طول می‌کشد. بعد از اتوپلاستی‌، گوش‌های بیمار برای محافظت با باند پوشانده می‌شود. احتمالاً بیمار احساس ناراحتی و خارش خواهد داشت. و طبق تجویز پزشک از داروهای ضد درد استفاده خواهد کرد.

برای جلوگیری از ایجاد فشار بر گوش باید از خوابیدن به پهلوها خودداری شود. همچنین استفاده از پیراهن‌های دکمه‌دار یا لباس‌هایی با یقه‌های گشاد توصیه می‌شود. چند روز پس از انجام جراحی زیبایی گوش، پزشک باندهای روی گوش را باز می‌کند. در این حالت به احتمال زیاد گوش‌ها متورم و قرمز هستند. بهتر است بیمار به مدت دو تا شش هفته شب‌ها از یک هد بند شل استفاده کند تا روی گوش‌ها را بپوشاند. این وسیله کمک می‌کند تا در هنگام غلت خوردن در رختخواب، از خم شدن و تا خوردن تصادفی گوش‌ها جلوگیری شود.

بعضی از بخیه‌ها به خودی خود جذب می‌شوند. اما اگر بخیه‌های شما چنین نبود می‌توانید زمان کشیدن بخیه را از پزشک خود سوال کنید. همچنین در مورد شروع فعالیت‌های روزمره مانند حمام کردن و فعالیت بدنی نیز، با پزشک‌تان مشورت کنید.

بهبود بعد از اتوپلاستی

بعد از اتوپلاستی یا جراحی زیبایی گوش احساس دردی نه چندان شدید خواهید داشت. درد شما با تجویز داروی مسکن کنترل می‌شود. همچنین باید تا زمانی که برای شما ممکن است در منزل مانده و استراحت نمایید و از انجام فعالیت‌های سنگین دوری کنید. توصیه می‌شود در صندلی راحتی بخوابید و یا با استفاده از چند بالش ارتفاع سر خود را بالا بیاورید. چراکه این کار موجب کاهش التهاب و تورم می‌گردد. معمولاً بیماران بعد از یک هفته استراحت، به کار خود برمی گردند. البته بهتر است تا یک ماه پس از جراحی از فعالیت‌های سنگین دوری کنید.

 

مزایای عمل جراحی زیبایی گوش

مسلماً مشکلاتی که زیبایی گوش را خدشه‌دار می‌کنند تا حد زیادی احساس زیبایی و اعتماد به نفس فرد را تحت تاثیر قرار می‌دهند.

مشخص است که با انجام جراحی زیبایی گوش بسیاری از نقص‌های گوش برطرف می‌شود و اعتماد به نفس این افراد به آن‌ها برمی‌گردد. از طرفی اتوپلاستی عملی ایمن بوده و از جراحی‌های کم خطر و کم ریسک محسوب می‌شود. به‌علاوه شکا‌ف‌های ایجاد شده در جراحی خیلی عمیق نبوده و پس از ترمیم به سختی دیده می‌شوند.

برش‌های اتوپلاستی

محل ایجاد برش‌های اتوپلاستی در چین پشت گوش است. بعد از جراحی این زخم بهبود پیدا کرده و به شکل خط باریکی درمی‌آید که به سختی دیده می‌شود.