جدول زمانی بهبود ابدومینوپلاستی

بلافاصله بعد از عمل پس از عمل، به احتمال زیاد، جراح شما روی برش را با باند یا پوششی می­پوشاند و همچنین ممکن است به منظور کاهش تورم و حمایت از ناحیه شکم، در حین بهبود، این ناحیه را با بانداژ الاستیک یا پارچه کشی بپوشاند. همچنین جراح شما احتمالا لوله های کوچکی را در زیر پوست قرار می دهد تا مایع اضافی و خون اضافی را تخلیه کند. 

  • هفته اول

شما می توانید انتظار داشته باشید که در هفته اول بعد از جراحی موارد زیر را تجربه کنید.:

کبودی انقباض تورم درد خفیف تا متوسط شاید لازم باشد تا برای پنج تا هفت روز داروی ضد درد بخورید.

   لوله های تخلیه شما احتمالا پس از دو روز حذف خواهند شد، با این حال، شما باید به پوشیدن لباس کشی در طول شبانه روز ادامه دهید. همچنین باید از تمرین، کار، امور روزانه، نوشیدن الکل و کشیدن سیگار اجتناب کنید.

  • هفته دوم

در طی دو هفته، هنوز در ناحیه درمان تورم وجود خواهد داشت اما ممکن است درد، کبودی و انقباض فروکش کند. شما باید برای کسب نتایج بهینه به پوشیدن لباس کشی ادامه دهید. ممکن است احساس کنید که ده تا چهارده روز پس از عمل جراحی آماده رفتن به سر کار و انجام دیگر وظایف روزانه خود هستید.  

هفته ها و ماه های پس از آن بسته به روند پیشرفت بهبودی شما، جراح شما ممکن است توصیه کند که پوشیدن لباس کشی خود را تا یک ماه ادامه دهید . بیشتر بیماران می توانند در حدود یک ماه بعد از عمل جراحی شکم در فعالیت های ورزشی مشارکت داشته باشند. با این حال، باید برای چند هفته دیگر نیز از انجام ورزش شدید، نشستن و وزنه برداری اجتناب شود.