• شنبه تا چهارشنبه : ۸:۰۰ - ۱۸:۰۰
  پنجشنبه :۸:۰۰ - ۱۴:۰۰
 • تهران، سهروردی شمالی
  هویزه شرقی، پلاک ۵۴
 • تلفن تماس ۸۸۷۶۲۳۴۵ (۰۲۱)

آیا کم کاری و پرکاری تیروئید بر ناباروری مردان تاثیر دارد

تیروئید غده‌ای کوچک در ناحیه گردن و مسئول ترشح دو هومون مهم T۳ و T۴ است. هورمون‌های ترشح شده توسط تیروئید همراه جریان خون در سراسر بدن حرکت کرده و وظایف مهمی چون سوخت و ساز بدن را کنترل می‌کنند. این هورمون‌ها بر عملکرد تمام اعضای بدن از جمله قلب، مغز، عضلات و پوست تاثیر می‌گذارد. متابولیسم (سوخت و ساز) نقش موثری در دمای بدن، ضربان قلب و نحوه سوزاندن کالری دارد. اگر میزان هورمون تیروئید کافی نباشد، بدن انرژی کمتری تولید می‌کند و به اصطلاح سوخت و ساز آن تنبل می‌شود.

مطالعات نشان می‌دهد افزایش و کاهش وزن، خستگی مفرط و درد گردن از شایع ترین و ناشناخته‌ترین علایم اختلال تیروئید هستند. اکثر افراد خستگی مفرط را ناشی از کم خوابی یا رژیم غذایی غلط می‌دانند؛ گرچه این عوامل نیز در خستگی نقش دارند، ولی این معضل می‌تواند ناشی از بیماری‌های غدد تیروئید باشد. از طرفی تغییرات خلق و خو نیز می‌تواند ریشه در بیماری‌های تیروئید داشته باشد.

بر اساس مقاله منتشر شده در مجله بالینی متابولیسم و غدد درون ریز سال 2005 میلادی، تغییر عملکرد تیروئید می تواند اثرات قابل توجهی بر عملکرد جنسی مردان مبتلا به کم کاری یا پرکاری تیروئید بگذارد.

در یک گروه از 34 مرد مبتلا به پرکاری تیروئید، 50 درصد انزال زودرس را تجربه می کردند، درحالیکه حدود 15 درصد اختلال نعوظ داشتند که باعث عدم توانایی آنها در حفظ نعوظ می شد.

در یک گروه از 14 مرد مبتلا به کم کاری تیروئید، در حدود 65 درصد تجربه اختلال نعوظ، انزال دیررس و میل جنسی کم را داشتند.

اگر چه مکانیسم های دقیق نحوه تاثیر کم کاری یا پرکاری تیروئید بر عملکرد جنسی مشخص نشده اما این علائم در مردان مبتلا، پس از درمان بهبود یافت.

در کم کاری و پرکاری تیروئید ممکن است مردان مشکلات باروری را تجربه کنند. هنگامی که یک مرد پرکاری تیروئید دارد ممکن است اسپرم هایی را تولید کند که فاقد تحرک کافی باشند، که این مسئله می تواند با پدر شدن آن مرد تداخل داشته باشد. بر طبق تحقیقات صورت گرفته این تغییرات بر روی اسپرم در بسیاری از موارد با درمان به وضعیت طبیعی بر می گردند.

کم کاری تیروئید نیز می توانند سبب مشکلات باروری در مردان شود زیرا ممکن است باعث افزایش تولید یکی از هورمون های هیپوفیز بنام پرولاکتین شود. پرولاکتین بالا سبب کاهش تولید تستوسترون می شود که در واقع تولید اسپرم را حمایت می کند.

بر اساس تحقیق منتشر شده در مجله اورولوژی در زمستان سال 2012 میلادی، مردان مبتلا به کم کاری تیروئید تعداد اسپرم کمی تولید می کنند که این موضوع بر باروری آنها تاثیر می گذارد.

در مرکز درمان نازایی و ناباروری دکتر دبیر اشرافی با انجام آزمایش های تخصصی قبل از هر اقدام درمانی علت نازایی و ناباروری در آقایون و خانم ها مورد بررسی قرار میگیرد تا بهترین راه درمان انتخاب شود

هزینه لیپوماتیک یا پیکرتراشی و ابدومینوپلاستی

هزینۀ لیپوماتیک یا پیکرتراشی و ابدومینوپلاستیهزینۀ لیپوماتیک یا پیکرتراشی  و ابدومینوپلاستی چقدر است؟

اطلاع از هزینه ها اولین سوالاتی است که اشخاص  در مراجعه به جراح مطرح می کنند و یکی از عوامل مهمی است  که افراد در جراحی های زیبایی شکم و پهلو یا تناسب اندام به آن توجه می کنند و ذهنشان را درگیر می کند،هزینه عمل است که با به وجود آمدن تبلیغات رنگارنگ و زیاد در این زمینه که قیمت های متنوع خودشان را دارند و گاهی تفاوت قیمتها با یکدیگر بسیار زیاد و نامعقول هم هست، افراد در انتخاب هایشان دچار شک و تردید می شوند .

  عمل کوچک کردن شکم یا ابدومینوپلاستی با توجه به ، میزان چربی انباشته شده  و پوست اضافه شکم و اقداماتی که باید صورت گیرد و دستمزد جراح متخصص پلاستیک و هزینه های کلینیک و مدت بستری متغیر است .

هزینه این جراحی برای تمام بیماران یکسان نیست و در کل شامل موارد زیر می‌شود :

 •  هزینه بیهوشی
 •  هزینه جراح
 • هزینه مرکز جراحی
 • هزینه داروهای مورد نیاز و  تجویز شده
 • و عکس  هزینه آزمایش‌ها
 • قیمت گن پس از جراحی

دستمزد جراح با توجه به تجربه ، نوع عمل و موقعیت جغرافیایی تعیین می‌شود. اکثر خوب است بدانید شرکت‌های بیمه هزینه جراحی زیبایی شکم یا عوارض آن را پوشش نمی‌دهند و مراکز جراحی هم بسته به نوع خدماتی که به شما از نظر کیفیت ارائه می دهند هزینه های متفاوتی دارند . بهتر است قبل از هر تصمیمی در این مورد علاوه بر انتخاب یک جراح با سابقه و کار بلد حتما از مرکزی که قرار است جراحی شمادر آنجا انجام شود بازدید کنید و مشاوره بیهوشی را انجام دهید . به شما پیشنهاد میکنیم حتما  جهت اطلاع از هزینه ها به جراح یا مرکز جراحی به صورت حضوری مراجعه کنید و به اطلاعاتی که  از  طریق تبلیغات بدست میاورید اعتماد نکنید.

هزینه جراحی بینی

جراحی بینی یا به اصطلاح پزشکی رینوپلاستی، دارای هزینه هایی قبل و بعد از عمل شامل موارد زیر است :

 • مشاوره وویزیت جراح   
 • سی تی اسکن
 • آزمایشات خون
 • عکس آتلیه
 • حق العمل جراح و متخصص بیهوشی
 • هزینه اتاق عمل داروهای بیهوشی
 • و بخش بستری و مصرفی بخش
 • هزینه ویزیت بعد از عمل و چسب و  هزینه تزریق در صورت نیاز به تزریق کورتن 

بیشترین هزینه در موارد بالا مربوط به دستمزد جراح است از آنجا که مهارت و تجربه پزشک جراح در تعیین هزینه جراحی بینی بسیار تعیین کننده است ، لذا جهت اطلاع از هزینه ی دقیق جراحی بینی باید به کلینیک  مراجعه و اطلاعات لازم را بدست آورد  .

در مرکز جراحی دکتر دبیر اشرافی هزینه ویزیت و مشاوره  با جراح رایگان است . و با تمهیدات در نظر گرفته شده میزان هزینه اتاق عمل و بخش بستری نیز با مناسب و مقرون به صرفه در نظر گرفته شده است.

بارها از عزیزانی که به مرکز ما مراجعه میکنند اصطلاح عمل بینی ارزان را شنیده ایم و یا جملاتی نظیر  دوستم باسه و نیم میلیون بینی خود را عمل کرده است.

ارزانی می تواند علل مختلفی داشته باشد.  از جمله  عمل جراحی بینی با هزینه حتی  دو یا سه میلیون تومان در بیمارستانهای آموزشی  توسط رزیدنت ها انجام می شود.رزیدنت هایی که به تازگی شروع به جراحی بینی کرده اند به منظور کسب تجربه، عمل بینی را با هزینه های بسیار کم در بیمارستان ها انجام می دهند. اما نکته قابل توجه اینکه قطعا چنین افرادی تجربه مواجهه با چالش های حین عمل را ندارند و بینی های مشابه بینی فرد را جراحی نکرده اند لذا انجام عمل توسط چنین افراد می تواند ریسک بالایی  دارد .

یکی دیگر از علل ارزانی هزینه جراحی زیبایی بینی  در مراکزی  و توسط پزشکانی است که مجوز های لازم برای انجام عمل را ندارند

 از دیگر عوامل عمل بینی ارزان، انجام عمل های متعدد جراح در یک روز است. برخی از جراحان زیبایی عمل های بینی  در یک روز بالای 10 عمل  انجام می دهند که این منجر به کاهش نرخ این جراحان می باشد که قطعا دقت و تمرکز در جراحی با این کار کاهش می یابد.

از آنجایی که عمل بینی بسیار عمل حساسی است و در صورت عدم موفقیت عوارض جبران ناپذیری در پی دارد ما عمل های ارزان قیمت تحت نظر افراد بی تجربه را توصیه نمیکنیم .

برای پیش‌بینی بهینه هزینه جراحی بینی حتما  با یک جراح متخصص که اجرازه جراحی بینی در شهر شما را داشته یاشد  در این حوزه مشورت کرد. همچنین توجه داشته باشید که هزینه رینوپلاستی درصورتی ‌که ترکیبی از عمل‌های درمانی مانند پولیپ یا انحراف  در یک زمان بر روی بینی شما انجام شود .

عوامل مختلف زیر بر هزینه عمل بینی تاثیر می گذارند :

نوع بینی

شکل بینی افراد سهم به سزایی در تعیین هزینه  جراحی بینی دارد. افرادی که بینی گوشتی یا غضروفی دارند معمولا هزینه بیشتری برای عمل بینی پرداخت می کنند.  اما هزینه جراحی بینی استخوانی معمولا کمی کمتر است. همچنین عمل ترمیمی بینی اگر توسط جراح دیگری(به غیر از جراح اول) انجام شود معمولا هزینه بیشتری از عمل اول دارد.

تجربه جراح

با توجه به تجربه و مهارت جراح و سابقه کاری او هزینه ها متفاوت است زیرا جراحی که چندین سال عمل بینی انجام داده است به دلیل آشنایی  با چالش های هنگام عمل قطعا هزینه ی بیشتری دریافت می کند.

منطقه جغرافیایی

مانند خدمات دیگر هزینه جراحی بینی نیز با توجه به منطقه ی جغرافیایی متفاوت است. به طور مثال هزینه عمل بینی در تهران با شهرستان های کوچک قابل مقایسه نیست.  

هزینه جراحی زیبایی بینی استخوانی

با توجه به نوع بینی،  پوست بینی ، داشتن و یا نداشتن پولیپ بینی و دیگر مشکلات تنفسی به طور دقیق نمی توان بیان کرد هزینه جراحی بینی استخوانی  ( پوست نازک ولی غضروفها محکم )  چقدر است. قطعا یک بینی که فقط غوز و برآمدگی جزئی دارد ، نسبت به یک بینی استخوانی با غضروف های محکم و نوک گوشتی هزینه کمتری دارد.  

هزینه جراحی زیبایی بینی گوشتی

در بینی های گوشتی با پوست ضخیم فرآیند جراحی کمی پیچیده تر و حساس تر می شود. مشخص شدن تغییرات بینی در بینی های گوشتی بسیار سخت  است زیرا خطوط تیز و زاویه ها در زیر یک پوشش ضخیم به خوبی نمایان نمی شود. لذا به دلیل سختی این نوع عمل بینی معمولا هزینه آن از جراحی بینی استخوانی بالاتر است.  

هزینه جراحی زیبایی بینی ترمیمی

برخی از افراد بعد از اولین عمل زیبایی بینی از مشکلات تنفسی و یا ظاهر بینی خود راضی نیستند و تصمیم به جراحی مجدد بینی یا عمل ترمیمی می گیرند. فرد کاندید جراحی بینی باید در سلامت کامل روانی باشد زیرا برخی افراد به دلیل وسواس های فکری تصمیم به جراحی مجدد می گیرند. روند این جراحی از جراحی اولیه سخت تر است و به همین دلیل هزینه ی بالاتری نیز دارد.

عمل ترمیمی انواع مختلفی دارد که می تواند از یک جراحی ساده برای حذف استخوان اضافه تا تغییرات اساسی در ظاهر بینی فرد باشد. در بینی هایی که فوق العاده کوچک شده اند و یا دفورمیتی شدید دارند نیاز به پیوند غضروف گوش یا دنده وجود دارد که قطعا هزینه های بالاتری نسبت به دیگر جراحی ها دارد.

پرداخت هزینه عمل بینی توسط بیمه

شرکت های بیمه به ندرت هزینه جراحی بینی را پرداخت می کنند. انجام جراحی بینی صرفا به دلیل زیبایی، به هیچ وجه تحت پوشش بیمه های طرف قرارداد نیست. پس اگر قصد انجام عمل زیبایی برای زیباتر شدن و بالا بردن هارمونی چهره خود دارید باید صفر تا صد هزینه را خودتان پرداخت کنید.

لازم به توضیح است برخی از شرکت های بیمه بخشی از هزینه های عمل بینی به دلیل انحراف یا شکستگی و مشکلات تنفسی را پرداخت می کنند .

برای دریافت مشاوره جراحی زیبایی بینی  و استعلام هزینه جراحی زیبایی بینی  و مشاوره رایگان، می توانید با شماره  09128382342 تماس حاصل فرمایید. مشاوران مرکز جراحی زیبایی دکتر دبیر اشرافی ، در ساعات اداری  پاسخگویی به سؤالات شما هستند.

 

منشا دردهای لگنی

الف)ارگان تولید مثل

ب)علل اورولژیک

ج)عضلانی استخوانی

چ)نورولژیک

ه)علل مربوط به معده و روده ها

همیشه علل روانی مورد نظر باشد.

دخالت جراحی در دردهای لگنی شامل است بر:

 1. برداشتن و یا سوزاندن نسوج  و ولو- وستیبول در HPV
 2. دیلاتاسیون دهانه رحم در موارد استندر سرویکس
 3. برداشتن فیبروم ساب موکوزبا رزکتوسکوپ
 4. میومکتومی و یا میولیزیس
 5. باز کردن چسبندگی های دور لوله ها و تخمدان ها – تمام چسبندگی های ضخیم برداشته شود و چسبندگی های نازک در محل ها خاص و مهم نظیر تخمدان و لوله برداشته شود
 6. برداشتن لوله و یا جراحی پلاستیک روی لوله ها در موارد هیدروسالینکس
 7. سوزاندن عصب های یوتروساکرال  در موارد دیسمنوره
 8. پره ساکرال نورکتومی در موارد دردهای مرکزی در لگن برای منشا رحمی در درجه اول و گاهی برای دردهای مثانه ای
 9. رزکسیون نقاط اندومتریوزیس در تمام نقاط لگن
 10. آپاندکتومی در موارد آپاندیسیت مزمن
 11. سوسپانسیون رحمی در موارد  دیس پارونیا، کونژسیون لگنی، دیسمنوره شدید، اندومتریوزیس  کولدوساک خلفی
 12. مرمت هر نوع فتق(هرنی)
 13. اگر روش های فوق موثر نبود، در نهایت هیسترکتومی انجام میشود. اگر تصمیم به هیسترکتومی (رحم برداری) گرفتیم انجام mri در جهت تشخیص آدنومیوزیس مفید است.
 14. در موارد اختلال عمل عضلات شکم و یا بیماری های  میوفاسیال تزریق داروها ( گزیلوکائین -کورتیکواستروئیدها) در محل های خاص (TRIGGER POINTS) انجام می شود.

نتیجه گیری نهایی: با استفاده از روش لاپاراسکوپی به خصوص لیزر لاپاراسکوپی در 80% بیماران با دردهای لگنی بهبودی چشم گیر در درد حاصل خواهد شد.

اولین نوزاد حاصل از تلقیح مصنوعی اکنون 41 سال دارد

تولد لوئیس براون، اولین نوزاد حاصل از حاملگی آزمایشگاهی  (IVF)، حدود 4 دهه قبل سرخط اخبار در سراسر جهان شد او اکنون ازدواج کرده و صاحب یک فرزند است  او با شوهرش وسلی مولیندر و پسر 18 ماهه‌اش در بریستول در جنوب غرب انگلیس زندگی می‌کند  مدیر یک شرکت کشتی‌‌سازی است

تولد براون راه  را برای میلیون‌ها زوج نابارور در سراسر جهان گشود تا از طریق لقاح آزمایشگاهی (IVF) صاحب فرزند شوند.

لوئیس جوی براون در 25 جولای 1978 در اولدهام در بیمارستان عمومی ، منطقه‌ای در شمال غرب انگلیس با عمل سزارین به دنیا آمد، و هنگام تولد 2.61 کیلوگرم وزن داشت.

والدین او،لسلی و جان، نه سال بود که به دنبال بچه‌دار شدن بودند، اما نمی‌توانستند زیرا لوله‌های رحمی  مسدود بودند.

این زوج هنگامی که درباره پژوهشی شنیدند که بوسیله فیزیولوژیست دانشگاه کمبریج، رابرت ادواردز و متخصص زنان پاتریک استپتو در حال انجام بود، برای درمان بوسیله آنها داوطلب شدند.

این پژوهشگران یک رویان  را از تخمک و اسپرم زوج در آزمایشگاه ایجاد کردند و سپس آن را در رحم لسلی براون کاشتند.

نوزادی که به این ترتیب به دنیا آمد، لوئیس بود، او تنها هنگامی که به سن مدرسه رسید، والدینش در مورد نحوه غیرمعمول تولدش به او توضیح دادند.

 براون اصرار دارد که دوران مدرسه را به طور عادی گذرانده است. او در زندگی خانوادگی نکته غیر معمولی  را ذکر نمیکند . خواهر کوچکتر او ناتالی، که چهار سال بعد متولد شد، نیز از طریق IVF به دنیا آمد که چهلمین مورد لقاح آزمایشگاهی محسوب می‌‌شد.

ناتالی براون همچنین   اولین کودک آزمایشگاهی است که بعدها در سال 1999 به طورطبیعی  و بدون IVF حامله شد  بچه‌دار شد. لوئیس براون در سال 2004 با مولیندر ازدواج کرد و در سال 2006 بدخترش کامرون را به دنیا آورد.