مرکز فوق تخصصی درمان نازایی و ناباروری

تجربه شیرین پدر یا مادر شدن یکی از آرزوی کسانی است که وارد زندگی مشترک شده اند. اما برخی از آن ها در این راه دچار مشکلاتی می شوند. امروزه نا باروری جزو مشکلاتی است که بسیاری از زوج های جوان را درگیر خود کرده است. مراکز فوق تخصصی ناباروری با استفاده از مجرب ترین  پزشکان متخصص ناباروری و آخرین دستاورد های روز دنیا تا حد زیادی توانسته اند مشکلات مربوط به ناباروری را حل کنند. در این مقاله سعی داریم به بررسی علل ناباروری و معرفی یکی از بهترین مراکز تخصصی درمان ناباروری بپردازیم.

تعریف نا باروری

ناباروری به معنای عدم توانایی در بارداری و تولیدمثل بعد از دوازده ماه رابطه جنسی منظم که هیچ گونه روش پیشگیری به کار برده نشده باشد گفته می شود. همچنین برای زنانی که بالای سی و پنج سال سن دارند، اگر پس از شش ماه موفق به بارداری نشوند به معنای ناباروری است.

چند درصد افراد نا بارور هستند؟

امروزه بین 15-10 درصد افراد بین 20 تا 45 سال دچار ناباروری هستند و معمولا در بین هر شش زوج، یکی از زوج ها مشکلات مربوط به ناباروری دارند.

علل ایجاد ناباروری

عوامل مختلفی می توانند باعث ایجاد ناباروری شوند که برخیی از آن ها عبارت است از:

  • سن بالا در زنان: سن خانم ها یکی از عوامل مهم در باروری به شمار می آید. در زنانی که سن آن ها زیر 35 سال است، احتمال باروری تخمک ها 30-25 درصد در ماه است در حالی که این میزان در زنانی که بالای چهل سال سن دارند به ده درصد و یا کمتر می رسد. علاوه براین با بالا رفتن سن تخمک ها آسیب پذیری بیشتری پیدا می کنند و می تواند روند بارداری  را با اختلال مواجه کند.
  • مشکلات مربوط به تخمک گذاری: مشکل تخمک گذاری نامنظم و یا عدم تخمک گذاری یکی از عوامل عدم بارداری محسوب می شود. در خانم هایی که دچار تاخیر در قاعدگی و یا قاعدگی نامنظم هستند، تخمک گذاری به سختی اتفاق می افتد. همچنین عواملی مانند مشکلات هورمونی و منظم نبودن هورمون ها، تخمدان پلی کیستیک، کیست رحم و یا تخمدان، کم کاری یا پرکاری تیروئید،اضافه وزن و ... می تواند در تخمک گذاری تاثیرگذار باشد و این روند را با مشکل روبرو کند.
  • انسداد لوله های فالوپ: لوله های فالوپ لوله های رحمی هستند که باعث اتصال رحم به تخمدان می شوند و در واقع محل لقاح تخمک و اسپرم می باشند. اگر انسداد و یا مشکلی در لوله های فالوپ وجود داشته باشد، می تواند باعث ناباروری و یا حاملگی های خارج از رحم شود. در زنانی که دچار بیماری های جنسی مانند سوزاک و کلامیدیا، عفونت لگن و یا آندومتریوز هستند، احتمال انسداد لوله های فالوپ بیشتر است. بنابراین این افراد بهتر است قبل ازاقدام به بارداری به مراکز فوق تخصصی نازایی و ناباروری مراجعه نمایند.
  • ناباروری مربوط به مردان: ناباروری در مردان می تواند به علت عدم تولید اسپرم سالم و یا اختلال در انزال باشد. یک سوم از مشکلات نا باروری مربوط به مردان است. عواملی که باعث مشکلات ناباروری در مردان می شوند عبارتند از:
  • جراحی های بیضه در کودکی
  • دیابت
  • اضافه وزن
  • بیماری هایی که تب های طولانی مدت دارند
  • مصرف الکل، سیگار و مواد مخدر
  • انسداد لوله انزال اسپرم و...

در این موارد می توان با مراجعه به مراکز فوق تخصصی باروری و انجام آزمایشات سنجش کیفیت اسپرم، از مشکلات مربوط به تعداد اسپرم، توانایی حرکت و شکل اسپرم آگاه شوید.

مشکلات ناباروری در ایران

تحقیقات انجام شده در ایران نشان می دهد که حدود سه میلیون زوج با مشکلات ناباروری در ایران وجود دارد و معمولا از هر شش زوج ایرانی، یک زوج موفق به بچه دار شدن نمی شوند. همچنین گزارشات زیادی در مورد سقط جنین در کشور وجود دارد که آمار آن به بیش از 250 هزار مورد سقط جنین در سال می رسد.

درمان ناباروری

مشکل ناباروری یک مشکل بزرگ در گذشته یک مشکل بزرگ و غیر قابل درمان محسوب می شد اما خوشبختانه امروزه بچه دار شدن برای زوج های نابارور امری محال نیست و  قابل درمان است. امروزه وجود مراکز فوق تخصصی نازایی و ناباروری با آخرین دستاوردهای علم دنیا و استفاده از روش های درمانی موثر می تواند مشکل ناباروری را تا حد زیادی حل کند.

مراکز فوق تخصصی نازایی و ناباروری

در صورتی که با مشکل ناباروری مواجه شده اید، اولین اقدام مراجعه به مراکز فوق تخصصی ناباروری و کمک گرفتن از مشاوران و متخصصان این مراکز است تا ضمن حفظ آرامش شما، بهترین اقدامات را در این رابطه انجام دهند. در صورتی که از عدم باروری خود مطمئن نیستید، مراجعه به مراکز تخصصی معتبر می تواند در تشخیص دقیق این مشکل و ارائه درمان به شما کمک کند. این مراکز می توانند در ارائه خدماتی مانند: درمان ناباروری، تشخیص و درمان سقط مکرر، روش های جایگزین در درمان ناباروری و همچنین خدمات مربوط به سلامت مادر، جنین و نوزاد، رادیولوژی و سونوگرافی، جراحی های رحم، تعیین جنسیت، لیزر لاپاراسکوپی و اهدای جنین و تخمک به شما کمک کنند.

مرکز فوق تخصصی درمان نازایی و ناباروری دکتر هرمز دبیر اشرفی

دکتر هرمز دبیر اشرفی  دارای مدرک فوق تخصص نازایی و ناباروری و عضو هیئت علمی گروه زنان و زایمان دانشگاه تهران، فوق تخصص اندوسکوپی از دانشگاه آتلانتای آمریکا، فوق تخصص سونوگرافی از دانشگاه باری اتریش، فوق تخصص IVF از دانشگاه وین اتریش با و جزو یکی از 13 دانشمند برتر قرن بیستم ایران براساس سایت ویکی پدیای انگلیس، بنیان گذار و مسئول مرکز درمان ناباروری و جراحی زیبایی دبیر اشرفی تهران می باشد.

مرکز تخصصی جراحی و درمان نازایی دکتر دبیر اشرفی از سال 1376 فعالیت خود را آغاز نموده و موفق به دریافت گواهینامه بین المللی مدیریت کیفیت (ISO 9001-2000) در لقاح آزمایشگاهی از مرکز DQS آلمان شد.

این مرکز با بیش از دو دهه کار حرفه ای و کسب تجربه، اکنون به یکی از بهترین مراکز درمان ناباروری ایران تبدیل شده است.

در مرکز تخصصی ناباروری دکتر دبیر اشرفی خدماتی مانند   لیزر لاپاراسکوپی، آزمایشات تخصصی شامل آزمایشات هورمونی، هماتولوژی و عفونی و بیوشیمی، آنالیز مایع منی، بررسی قدرت باروری اسپرم، سونوگرافی، لقاح آزمایشگاهی   انجام می شود.

تیم پزشکی مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری دکتر دبیر اشرفی مفتخر است با فراهم آوردن بهترین امکانات و شرایط، راحتی و آسایش را برای بیماران به ارمغان آورده است و در راستای به حقیقت پیوستن رویای داشتن یک فرزند سالم و گرم نگه داشتن کانون گرم خانواده زوجین تلاش می کند.