مرکز درمان نازایی و ناباروری دکتر دبیر اشرافی

مرکزدرمان ناباروری و نازائی دکتر دبیراشرافی جزء مراکز خوشنام تهران  در رابطه با لقاح آزمایشگاهی است که در سال 1376 رسماً افتتاح گردید. هدف اصلی از تاسیس این مرکز، ارایه درمان‌های کمک باروری متمرکز و تخصصی به زوج‌های ناباروراست. البته  دکتر هرمز دبیر اشرافی فعالیت در رشته لاپاراسکوپی و هیستروسکوپی را از سال 1358  در بیمارستان میرزا کوچک خان وابسته به دانشگاه علوم پزشکی تهران آغاز نموده بودند

روش کوتریزاسیون تخمدان از راه لاپاروسکوپی  برای اولین بار توسط دکتر هرمز دبیر اشرافی به پزشکی نازائی ایران معرفی شد که تأثیر بسیار بالایی از نظر حل مشکل بیماران نازا در مقایسه با روش قدیمی Wedge Resection از راه لاپاراتومی داشت.

ایشان همچنین روش عمل جراحی سپتوم رحم از راه هیستروسکوپی و سپس با استفاده از رزکتوسکوپی را اجرائی و معرفی کردند .

از طرفی برای اولین باردر ایران روش لیزرلاپارسکوپی در درمان بیماران نازا ،در سال 1376 در مرکزنازایی دکتر دبیر اشرافی آغاز گردید درمانی که روش انتخابی در بیماران مبتلا به آندومتریوزیس لگنی می باشد.

در نخستین  مراجعه درمان ناباروری به مرکز درمان نازایی وناباروری دکتر دبیر اشرافی، حضور زن و شوهر الزامی است. زوج‌های نابارور (زن و مرد) در این مرکزمطابق خدمات تشخیصی زیر، بررسی و ارزیابی می‌شوند:

درمان ناباروری زنان:

ضمن انجام بررسی‌های لازم و معاینه‌های بالینی توسط  فوق تخصص نازایی و ناباروری  بر اساس صلاحدید  پزشک و موافقت بیمار یک یا چند مورد از خدمات تشخیصی زیر  انجام  می‌شود:

 آزمایش‌های تشخیصی :

هورمونی ،  بیوشیمی ، هماتولوژی وعفونی

 خدمات تشخیصی: سونوگرافی، لیزرلاپاروسکوپی، هیستروسالپنگوگرافی، هیستروسکوپی تشخیصی، هیستروسکوپی درمانی ، کاریوتایپ (درصورت سقط مکرر یا مشکوک به مشکلات کروموزومی) 

 در صورت وجود اختلالات غدد درون ریز، بیماری‌های اعصاب و روان، بیماری‌های عفونی، اختلالات قلبی – عروقی و دیگر بیماری‌های زمینه ای، زوج به پزشکان مشاورارجاع داده می‌شوند.

 درمان ناباروری مردان:

ضمن انجام بررسی‌های لازم و معاینۀ بالینی   بر اساس صلاحدید پزشک و موافقت بیمار، هر یک از خدمات تشخیصی زیر  انجام می شود : آزمایش‌های هورمونی، آزمایش‌های تخصصی شامل بررسی و آنالیز مایع منی، انجام تست‌های تکمیلی بررسی قدرت باروری اسپرم (Sperm-Function Tests) ، استخراج اسپرم از اپیدیدیم (PESA) ، استخراج اسپرم از نسج بیضه (TESE) ، ویبراتور (Electro ejaculation) برای استحصال اسپرم  می‌کنند

 پس از تعیین پروتکل درمانی در جلسه مشترک تیم  فوق تخصصی مرکز درمان نازایی و ناباروری دکتر دبیر اشرافی با تمام زوج‌های کاندیدای روش‌های درمانی کمک باروری (IUI,ICSI,IVF) مشاوره می‌شود. نتیجۀ نهایی این جلسه و درمان نهایی، در یک جلسه توسط  پزشک به اطلاع زوج‌ها رسانده می‌شود و طی این جلسه به همۀ پرسش‌ها و نکات مبهم زوج‌ها به طور کامل پاسخ داده می‌شود. در این جلسۀ مشاوره، زوج‌ها ضمن آگاهی از روند درمان، محدودیت‌ها و مزیت‌های روش پیشنهاد شده، میزان موفقیت و دیگر اطلاعات مورد نیاز خود را دریافت و پس از کسب آگاهی کامل، در انتخاب نهایی روش درمانی خود  اقدام  می‌کنند.

اکنون با گذشت نزدیک به دو دهه کار حرفه‌ای، تجربه‌اندوزی و تلاش پیگیرانه در به‌روز‌رسانی تکنیک‌های درمانی، آوازه و نام  مرکز درمان نازایی و ناباروری دکتر دبیر اشرافی  مرزهای شهر و کشور را درنوردیده و نامی آشنا برای متقاضیان درمان‌های ناباروری در سطح جهانی است  .

تیم پزشکی مرکز درمان ناباروری  دکتر دبیر اشرافی با حضور دکتر هرمز دبیر اشرافی فوق تخصص نازایی وناباروری و خانم دکتر نسرین مقدمی تبریزی فوق تخصص نازایی و ناباروری و کارشناسان ماهر و دلسوز رشته‌های جنین‌شناسی، مامایی، علوم آزمایشگاهی، روانشناسی و ...، ارایه‌ی بهترین  خدمات به زوج‌های نابارور را سرلوحه تلاش‌ها و اهداف خود قرار داده است.

مفتخریم که با پیشرفته‌ترین امکانات درمانی در مرکز درمان ناباروری  دکتر دبیر اشرافی  بهترین شرایط  را جهت آسایش و راحتی بیماران در روند درمان  در نظر گرفته ایم و با میزان بالای کسب موفقیت رویای  داشتن یک فرزند سالم و خانواه‌ ی گرم را برای بسیاری از زوجین محقق  نموده ایم.